Ve druhém pololetí jsme na naší škole otevřeli nový kroužek robotiky pro žáky 4. a 5. tříd. Hned od prvních setkání bylo jasné, že nás čeká spousta zábavy, objevování i tvoření.
Pracujeme s programovatelnými zařízeními micro:bit a stavebnicemi VEX GO. Díky nim si děti mohou vyzkoušet nejen základy programování, ale také konstrukci různých modelů a pochopit, jak fungují moderní technologie kolem nás.
V kroužku stavíme pohyblivá zvířátka, autíčka a další modely, které následně sami programujeme k činnosti. Každá lekce přináší nové výzvy a nápady. Už nyní umíme například pomocí magnetu sebrat předmět nebo naprogramovat robota tak, aby se pohyboval podle barev.
Děti si během práce rozvíjejí logické myšlení, spolupráci, kreativitu i trpělivost.
Těšíme se na další společné projekty a nové robotické výzvy!
Michaela Drexler








