V úterý 5. května vyrazily třídy 8. A a 8. B na školní výlet do Baldovce. Autobusem jsme se dostali do Vysočan, zde nás čekal první úkol – dojít pěšky až do areálu. Naštěstí bylo počasí jako na objednávku – slunce svítilo, obloha bez mráčku a nálada výborná, a tak cesta rychle uběhla.
Hlavním bodem programu byla týmová hra Pevnost Baldyard. Žáci byli rozděleni do skupin a během dopoledne plnili různé úkoly zaměřené na spolupráci, pohotovost, logické přemýšlení i trochu odvahy. Nešlo jen o rychlost nebo sílu, ale hlavně o domluvu a schopnost táhnout za jeden provaz. Některé týmy vymýšlely promyšlené strategie, jiné spoléhaly spíš na nadšení a improvizaci. Hrály se originální piškvorky i kuželky, řešily se hlavolamy i šifry, legrace byla při skákání na velkých míčích a zručnost si vyžádal úkol „ochránit vejce“. O zábavu rozhodně nebyla nouze a soutěžní atmosféra všechny rychle vtáhla do hry.
Po týmových úkolech přišel na řadu paintball. Masky nasadit, značkovače připravit a hurá do boje! Některé souboje byly opatrné a taktické, jiné připomínaly spíš rychlou akční scénu. I ti největší hrdinové ale občas zjistili, že schovat se za strom či terénní nerovnost není vůbec špatný nápad.
Velký zájem vzbudila také lukostřelba. Mnozí si vyzkoušeli, že trefit střed terče není tak jednoduché, jak to vypadá. Přesto se našlo několik velmi přesných střelců, kteří překvapili nejen spolužáky, ale i sami sebe.
Odpoledne všechny čekala cesta zpět úžasnou krajinou Moravského krasu. A nebyl to jen obyčejný přesun domů. Prošli jsme kolem Lesního baru, přes Holštejn, kolem jeskyně Lidomorna i propadání. Slunce nás provázelo po celý den a výlet tak nabídl nejen spoustu zážitků, ale i příjemně strávený čas venku.
Do Blanska jsme se vraceli příjemně unavení, ale spokojení. Osmáci si přivezli jistě spoustu zážitků, na které budou rádi vzpomínat.
Vlasta Plchová











